Açığa Vurmadan

Farklı rüyalardan kopmuş iki ayrı parçayız. Uyuyanların arasından sıyrılıp uyumadan kalmaya çalışan bedenlerden ibaret sadece hepsi. Hislerinle vücudun birbirine zıt hallerde desen bile senin ellerindeki donukluk da mavi gözlerinde. Gereksiz zamanlarda huzurumu kaçıran kabustan başka birşey değil sözlerin. Rahatladığında bile sahteysen, gizliysen gölgelerde ya da görünmek bilmeyen karaysan dalgaların arasındayken, anlamsızlıktan başka birşey olamazsın yakınımda. Keşke azalsa da çizgiler düşündüklerimi yaksa anında. Belki böyle gitmek daha iyi olurdu duygularımı açığa vurmadan.

Sabah olduğunda tekrar gözlerimi kapatıyorum sonsuz rüyalarıma kavuşmak için. İstesem de açık kalamıyorlar, aydınlık her zaman batmıştır donuk gözlerime. Hiç görmediğimden garipsiyorum belki de güneşi. Rüyaların sınırsızlığında hepinizden uzakta yaşamak daha çekici geliyor bana. Saniyelik düşüncelerle herşeyi uyuduğum yerden kontrol edebilmenin verdiği özgüven bağımlılık yaratıyor. Yoksa aslında hiç yüksekte değiller. Bir keresinde ruj bile olmuştum dudaklarında. Çatlaklarının derinliğini uyuduğum yerden farkedebiliyor olmam acayip bir duygu. Gerçeklikte ordayken farkedememiştim.

Sayılar hızla sıfıra doğru geri sayılmakta, hayır, saniye değiller. Çok daha hızlı bir düşüş, kalplerden düşüyorum sanki. Çıkışa yöneltmişler beni istemiyorlarmış kenarda bile. Sıkışmak fena birşey diye düşünürken gözüm patlıyor. Yine aynı ışık çıkıyor ardından. Kan fışkırması gerekirken her yer ışık oluyor. Durdurun yansımaları, mat dünyamda huzur dolu uykumdan uyanmak istemiyorum. Kendi güneşimde boğulsam da uyandırılmamalıyım. Yeni biriyle anlaşmak üzereyken başka bir yere kaybolmam gerekmezdi. Rekor denememi başka sabah yapardım. Şu anda denizin dibinden yüzeye çıkmışım gibi nefes nefese tuzlu tenini kusuyorum. Bir kere daha yanacağım da aklıma gelmemişti. Serin bir suyun beni bu kadar susatabileceğini bilseydim tekrar içer miydim sanıyorsun? Seni mi? Asla.

Geminin dibini tutturmuş olmam, denizin içinden çıktığım anı unutturmuyor. Keşke hep orda kalsaydım, eğlenceli saatler geçirdiğim yerde.