Yetmiş

İnsanları insanlara kırdırtmak. İşte mevcut sistemin yaptığı bu. Sanırım içine hapsolanlarla iletişim kurmaktan çekiniyorum. Hapsolmayanlarsa sadece kısa bir süre tahammül edebiliyor özgürlüğüme.

Rüyalarımın bir kısmını sadece yüküm hafiflesin diye satmak zorunda kaldım. Daha fazla kaldıramayacağım hislerle uğraşmaya çalışmayı bırakmalıyım sanki. Kayboluş dediğimiz şeyi tokat gibi tatmak istemek lazım arada. Sandığımız kadar sadece beyin değiliz. Ötesi var. Ama ötesi yine beyinden geçiyor… Beyinsizlerle doluyken etraf, sadece beyni çalışanları bile zor ayıklarken, artık beyni çalışanların da yetmemesi beni mevcut beynini rafa kaldırmış veya beyni yokmuş gibi rol yapanlara itiyor. Bu gecem sakinliği kimyasal durgunlukta bulanları aramakla geçecek.

Kurallar, kurulanlar derken özgür olmaya çalışma arzumuzdan dolayı özgür olamadığımızı anlamak gerek. İnsanların sıklıkla yöneldiği şeylere yasaklar gelir, dünya üzerinde hep böyledir. Nadir olan şeyi yapabilenlere asla yasak gelmez. Özgürlük kısıtlama olayı, kafanı kullanmadan yaptığın işler için geçerlidir.

Sürekli venüse gittiğimizden kimseye söz etmediğimiz sürece sorun yok.

Maviliği uzaklarda aramamak için bir oda dolusu mavi ve manyak, uçuk kaçık nesnelerle, bir de keşfedilememiş yaratıklarla dünyadan uzaklaşmak yapabildiğim en iyi zaman geçirme şekli. Bakalım delirmenin sınırlarını zorlarken ne zaman geri dönemeyecek halde olacağım. Seyrettiğim en eğlenceli filmin ta kendisiyim.

Yaşamın kendisi bir kısıtlamayken özgürlük arama arzusu sadece kafasının doğrultusuna gitme hevesinden başka bir şey değil. Yeterince özgürlük çılgınıysan zaten yaşamayı seçmezsin.

Kavgalardan o kadar uzağım ki, kavga edebileceğim bir uğraşım bile yok. Hep net olduğumdan, can sıkıntımı aşabilmek adına sis yaratıyorum çevremde. Ortada çok büyük bir olay varsa bile sayının 7-8 milyarları bulması sıradanlaştırıyor herkesi. Olaydan geri kalansa kendi bokunda yaşamaya çalışan bok çuvallarına döndürüyor hepsini. Bir kere bile nedenini sormadığınız yaptıklarınıza devam edin ki yok olabilin artık.

Gözlemlerim sonucunda, çevremden sile sile insan kalmadı gerçekten. Ara sıra yeni birilerini aramayı denesem de çabuk sıkılıyorum. Garipsiniz; size göre de ben. Acayip anlamsızlıklar içindesiniz. Farkında olduğunuz tek şey farkındalıktan çok uzak olduğunuz.

Bu gece senin için yetti ve altı yazıldı.