Gidelim

Gidelim buradan. Kalabalıkta yalnız kalmaktan sıkıldım. Senin gibi kalabalıkta rol yapan, özünde yalnızlıktan yıkılan biri işime yarayabilir. Gittiğimiz yerlerde ortak yedeklediğimiz anılarımız olur.

Yıkılmak derken, gerçekten yıkılmadın aslında, henüz seni yıkabilecek hiçbir yaşamsal veya ölümsel aktiviteyle karşılaşmadın. Birkaç kere öldüğümden biliyorum, ölmek bile işe yaramıyor.

Uzaklara gitmeye gerek yok fiziksel olarak. Bulunduğumuz şehirden çok uzaklara gidebilmek için arabalara, uçaklara ihtiyacımız yok. Kesilen gözlerle istediğimiz yere gidebiliriz. Uzak olması da gerekmez. Ben senin içine, sen de benim. Bulutlarda dolaşırken daha iyi anlayabiliriz. Kulağından çıkanları aslında dinlediğini biliyorum. Gözünden girenler de rüyalarında. Kollarımızda hissetmek uzakları… Sana uzağa gitmeye gerek olmadığını anlatacağım. Çünkü aslında her yer uzak. Her yer uzakken, gitmeye gerek yok.

Uyandığım yine bir rüya. Kaçtığım yine aynı oda. Masmavi hayallerimi kaplayan saçmalığından kurtulamadığım bambaşka bir gece veya gün mü demeliyim harcananlara? Hep harcıyorum ve bitmeyen tek sahip olduğum şey; günlerim. Çoğunu mu azını mı harcadım, bilmiyorum henüz! Sana harcadım, ona harcadım. Amaçsızca harcadım işte. Elimde bolca bulunan lakin en değerli olan harcadıklarımdan. Keşke günlerimden sadece biri olsaydın. Yatıp da yanında uyanmak istemediğim günlerimden biri, her biri. Seninle geçen bir gecemin değersizliğini anlatamam. Onlardan onlarca vardı yalnızlığımda boğulduğum. Neden diye sorsam da, engel olamadığım hayatım. Gidelim burdan derken tek istediğim kendi değersiz varlığım. Başbaşa kalmama bir kere bile izin vermediğin ruhum. İsim koyamadığım düşüncelerim, lakap takamadığım hayallerim. Ağlamaktan gözümden kan gelen anlamsız nefeslerim. Koşarak kaçmama izin vermediğin manasız dünyam.

Yere çakılmadan önce çok değerli fikirlerim vardı. Kesilen gözlerimde boğuldular ilk, sonra boğazları yolunan kazlardan oldular. Ne güzel bakıyordu kuğular suda yüzerken. Romantikliği geçtim, sende hayattan eser yok. Hayatını hissedemediğin bir romantiklik olamaz, kandırdıkların yanında yine bugün.

Uzak kalmak daha iyi, ilginizi çekip yanınıza yaklaştırma merakı uyandıran varlığımdan uzak durun. Hemen. Cesaret dediğimiz sidik yarışı değil, kendine güvendiğini sanan binlercesinden farkın olsaydı cesaret kelimesini kullanmazdın bile.