Kayıp

Boş. Gözlerinin ardında göremedim seni. Bedeninden önce ruhun gitmiş. Bunu görebiliyordum o gece. Kaçışının ardından yanmak istemiştim. Yanarak ölmek; bağırarak, çığlıklarımda boğularak, gözlerimin küle dönmesini arzulayarak ölmek. Gerçekleştirmesi çok kolaydı o dakika, fakat o boşluk… Film şeridi gibi geçmedi ama ne kadar değersiz olduğumu, evrenin büyüklüğünü ve uzayın sonsuzluğunu anlatan belgeseller gibi çaresizce hissetmiştim. Saniyeler içinde yıldızlara yolculuk etmek nasıl birşeymiş işte o boşlukta anlamıştım.

Geçen zamanın içinde boğamadım kendimi. Yaşadığım somut dünyanın paralelinde bambaşka saniyelerim vardı. Müzik sanki şelalelerden akıyorken, huzurlu sayılabilecek iç dünyamı savaşa sokmuştun boşluğunla. Mutluluk veren boşlukları ruhsuz olanlara tercih ederim. Neyse ki böyle anlarda da sakinlik kanımda sürekli. Sakince senfoninin bitmesini bekledim sen konuşurken. Ruhsuz konuşmalar varken asla orada olamam, benim yapım bu. Konuşmuş olmak için yapılan, gereksizliğinden gram değer kaybetmeyen önemsiz zaman kayıpları… Bir kaç tanesini en ön sıradan dinleme imkanım olmuştu geçmişte. Doyumluluk hali, artık dinlemiyorum. Sahipleri ne muhteşem bestelemişler ki tam susma anına denk gelir finalleri her zaman. Boşluk anlarının da hepsini tamamlarlar.

Zamanı temizlemek müzikle çok basit bir hal alıyor.

Sebebini çözemediğim binlerce olayın akışını izlerken tepkimelerime eşlik eden melodilerimin hepsinde atan bir kalp saklı. Kalabalığın içinde her zaman yalnız kalmamın sebebi… Et parçasına hayatın aşılanmasının titreşimindeki gücün daha ötesi hiç olmadı. Sesinin derinliğini gömdüğün şarkılarda aradım yıllarca. Eğlenceli gibi gözükse de hayatın kendisiydi dinlediklerim. Gürültü diye yanaşmadıklarınızda bile etkileyici bir ruh vardı. Farkında değilsiniz, bu kabul edilebilir fakat farkında olmaya çalışmamanız affedilemez.

Bazen biriktirdiğim kalplerin arasına biraz da kendi kalbimden parçalar besteliyorum. Sesi net duyulmadığından paylaşamıyorum henüz. O günler geldiğinde buralarda bulabilirsiniz kalbimin parçalarını…